• Wpisów: 48
  • Średnio co: 20 dni
  • Ostatni wpis: wczoraj, 23:01
  • Licznik odwiedzin: 22 507 / 986 dni
 
horizon4us
 
Niedziela dla nas wygląda nieco inaczej ze względu na głęboką wiarę. Nie wykonujemy żadnych czynności jeśli nie są wymagane. Co to znaczy? Nie wykonujemy żadnych prac zawodowych, ograniczamy prace w domu do minimum. Ja mam żelazną zasadę sprzątania domu w piątek :)  W sobotę prace wokół domu, a niedziela jak Bóg przykazał jest czasem świętym dla niego i rodziny oraz przyjaciół :)

Niedzielę zaczytam od pójścia na kazanie do pobliskiej kaplicy i aby przyjąć Ciało Boże.

Kolejną zasadą (moją) jest podporządkowanie wszelakich kulturalnych treści pod ten dzień :) Czyli nie oglądam  filmów z przemocą i staram się nie czytać horrorów (które bardzo lubię). Pewnie myślicie, że ten dzień musi być totalną nudą :D Ale w rzeczywistości tak nie jest :)  
Co niedzielę wieczór staram się czytać Pismo Święte i Księgę Mormona. Przedtem śpiewam lub gram na gitarze trzy moje ulubione pieśni między innymi Amazing Grace, która naszą pieśnią nie jest aczkolwiek bardzo ją lubię :)  No i w niedzielę mam zarezerwowany z góry czas dla rodziny na różne wypady,  na goszczenie przyjaciół i spędzanie z nimi czasu :)  No i oczywiście w niedzielę przyjmuję nauki pod chrzest w przyszłym roku :)
Oczywiście o modleniu się w ciągu dnia nie wspominam, bo to norma na porządku dziennym :)

My tego przestrzegamy rygorystycznie, ale no w innych odłamach tej samej wiary niestety to zanika i niedziela to tylko dzień gdzie idzie się do Kościoła z musu lub "bo tak trzeba" a potem... różnie to bywa... . Bardzo szkoda :/

Nie możesz dodać komentarza.